TAKSİLERDE ARTIK OTONOM SÜRÜŞE SAHİP - TeknoVizyoner Popüler teknolojiyi eleştirel yorumlayan blog sitesi
TAKSİLERDE ARTIK OTONOM SÜRÜŞE SAHİP

TAKSİLERDE ARTIK OTONOM SÜRÜŞE SAHİP

Share This
Otonom araçlar insanlara oranla güvenlik ve trafik kurallarına uyarak çok daha rahat sürüş konforu sağlamasıyla otomobil şirketlerinin gündemine girmişti , bu alandaki gelişmeleri birçok firma otonom sürüşü başta opsiyonel olarak sunucağını yavaş yavaş açıklamaya başladılar . Teknolojideki bu gelişmeye reaksiyon gösteren UBER benzeri online taksi şirketi olan Aptiv ve önemli taksi şirketlerinden Lytif'in ortak otonom taksi işine girmiş olmaları , her ne kadar bir yandan şöforlük mesleği yavaş yavaş bu tarz girişimlerle yok olmaya doğru sürüklesede gelecek için daha güvenli ve ekonomik ulaşımın otonom sürüşlerle olucağı aşikar ..
Beraber geliştirdikleri otonom sürüş teknolojisini deneme programı içerisinde modifiye edilmiş BMW'lerin LasVegas'ta gerçekletirdikleri test bazlı yolcu alımı servisinden memnun kalan iki şirket gelecekte belirledikleri vizyon projelerine devam edicek gibi görünuyor . Umarım bu tarz yeni projeler artar ve otonom sürüşün gelişimi çok daha hızlanır ..
Yakın bir gelecekte araçları kontrol etmek için sadece akıllı telefonunuzdan girdiğiniz lokasyonla birlikte istediğiniz noktaya çok daha güvenli bir sürüşle ulaşımın olmaması için artık herhangi bir neden kalmadı , gerek yapay zekanın öneminin çok daha artması ve otonom sürüşün bir çok markanın çeşitli medya kuruluşlarıyla bizlere aktarmış olması gelecek için bizleri oldukça umutlu , heyacanlı bekleyişler vaad ediyor , umarım bu tarz gelişmeleri bizim türk şirketlerimizde gerçekleştirir .

2 yorum:

  1. alan adını uygularsan herşey tmm olur trafiğe kalır artık :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Aynen şimdi onun için uğraşıyorum bakalım trafiği etkilecek mi :)

      Sil

Pages