KAPİTALİZMİN YARATTIĞI GELECEK KORKUSU .. - TeknoVizyoner Popüler teknolojiyi eleştirel yorumlayan blog sitesi
KAPİTALİZMİN YARATTIĞI GELECEK KORKUSU ..

KAPİTALİZMİN YARATTIĞI GELECEK KORKUSU ..

Share This
Yıllardır bizlere hep aynı şeyleri söylediler oku çalış evlen aile kur . Fark ettiniz mi bilmiyorum fakat yaşanan hayatlar bir çoğumuzun neredeyse aynı özellikle bu içeriğimde eğitim sistemimizin hayatımıza ne gibi etkisi olduğundan bahsetmek istiyorum .
 Kapitalist sistemin yoğurduğu okullardan bizlere dayatılan dersleri bir şekilde alıyoruz ezberliyoruz ve mezun oluyoruz . Yanlış anlaşılmasın okumanın kötü birşey olduğunu söylediğimi düşünmeyin demek istediğim bizlere dayatılan tek tip insan yetiştiren yaratıcı düşünmeyen kendisini ve çevresini sorgulamayan hayal kuramayan insanlar yetiştirerek bizleri fabrikasyon insan yaparak yönetmeye çalışıyorlar peki bunu nasıl değiştirebiliriz ?

SİZE VERİLEN EĞİTİMLE YETİNMEYİN ARAŞTIRIN SORGULAYIN YARATICI OLMAYA GAYRET GÖSTERİN 

Bir hayaliniz olsun unutmayın herşey bir hayalle başlar kendinize bir vizyon belirleyin herşeyi bizlere dayatılan eğitim sisteminden beklemeyin çünkü mevcut olan sistem hayallerini gerçekleştirmek isteyen insanlar değil tek tip fabrikasyon nesiller yetiştirmeye odaklı , eğer bir üniversiten mezun olup bir işverenin yanında sabit bir ücretle çalışmak istiyorum diyorsanız seçim sizin belki başlarda kazandığınız para tatlı gelebilir fakat birçoğunuz yaptığınız iş bir zaman sonra rutine bağlıyacağı için sıkılmaya başlıyacaksınız sabit bir maaşla çalışmaktan çok daha fazlası için farklı olanın peşinden gitmek şart  .

TEKNOLOJİ ÇAĞINI İYİ DEĞERLENDİRMELİYİZ GİRİŞİMCİ OLMAK İÇİN ÇABALAMAYA DEĞER ..

21.yüzyılda aslında değişen çok şey oldu en önemli değişiklikler internet ve bilgisayar alanında yapılan devrimle birlikte artık bir fikri ve hayali olan kendini ispatlaması için şartlar çok daha uygun halde yani zenginle fakir arasında artık çok büyük farklar yok . Yıllarca kendi konfor alanımızdan çıkmadan risk almadan sadece okulu bitirip bir işe girmeye odaklandırıldık bu algıyı yıkabilmek için alışılmışın dışına çıkıp denemediğiniz şeyler yapın sınırlarınızı genişletin , gelecekte keşke cesaret gösterip yapabilseydim diyerek pişman olmamak için şimdi risk alarak veya cesaret göstererek hedeflediğiniz vizyonunuz için çaba sarf etmelisiniz  ..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Pages