POPÜLER BLOG KONULARI HAKKINDA TAVSİYELER - TeknoVizyoner Popüler teknolojiyi eleştirel yorumlayan blog sitesi
Blogumda bundan sonra blog hakkında sizlere sonuç odaklı bilgiler vermek istiyorum  kendimce sizlere tavsiyelerde bulunmak için ayrı bir bölüm yapıcam umarım ilginizi çeker . 
Bir çok blog yazarı hangi konuda yazı yazmak istediğini belirlemekte kimi zaman zorluk çeker , o yüzden bu konu hakkında sizlere aklınızda net fikirlerin belirebilmesi için bi kaç öneride bulunmak istiyorum . 

BİRÇOK FARKLI TARZDA KONULAR HAKKINDA YAZMAYIN !

Özellikle blog yazmaya yeni başlayan arkadaşlar şöyle bi yanılgıya kapılıyor bir çok konu hakkında yazsam daha çok trafik çekerim kısa zamanda popüler olurum yanılgısı içindeler blog sitenizde eğer belirli bir konu üzerinde yazılar yazarsanız kendinize bir kitle edinmiş olursunuz ve organik trafik zamanla artmaya devam eder size en büyük tavsiyem sabırlı olup yazmaya devam etmeniz yönünde ..
Eğer hala hangi konu hakkında yazmakta kararsızsanız size bir kaç blog konusu hakkında bilgi vermek istiyorum umarım faydası olur .

1 ) Teknoloji blogları : İnternet camiasında en popüler olan blog tiplerinden biridir fakat özellikle son dönemlerde bu işi kurumsal olarak yapan firmalar yüzünden başarılı olmanız biraz zor ama teknoloji konuları hakkında yazmayı seviyorsanız denemekten zarar gelmez.

2 ) Gezi ve keşif blogları : Gezme kültürüde son zamanlarda dünya genelinde popülerleşti haliyle insanlar farklı yerleri gitmeden önce bilgi edinip öyle gezmek istiyorlar o yüzden özellikler rehberlik niteliğinde bir blog açar bu işi ben yaparım diyorsanız tam size göre bir tercih olur .

3 ) Kişisel temalı bloglar : Kendi hayatı hakkında notlar paylaşan kimi zaman bloguna günlük gibi yazarım diyorsanız tam size göre çünkü insanlar kişisel düşünceleri hoşuna giden kişileri takip ediyor kişisel bloglar hala önemli blog konuları arasında varlığını sürdürüyor ilginiz varsa bir deneyim derim .

4 ) Film dizi kitap eleştiri blogları : Özellikle bu alanda çok fazla blog yazan blogger yok bir filmi veya kitabı baştan sonra okuyup temiz bir şekilde eleştirel yazabilirim diyorsanız tam size göre eğer merakınız varsa bir deneyin .

Dostlar sizlere dilim döndüğünce popüler blog konularından bahsettim eklemek istediğiniz bir diğer blog konusu varsa yorumlara yazabilirsiniz blog sitenizin daha hit alabilmesi için küçük tavsiyelerde bulunmaya devam ediceğim takipte kalın .

2 yorum:

  1. Yerinde bir tavsiye olmuş. Beli bir alana yoğunlaşmak hem blogger hem de okuyucu açısından daha kolay olur sanırım.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Teşekkür ederim kesinlikle öyle , belirli bir ana konu hakkında yazıldığında konu hakkında herhangi bir yazınız için gelen , başka içeriklerinizde dikkatini çekip okuma fırsatı olabiliyor buna gözden kaçırmamak lazım.

      Sil

Pages