AYIN KARANLIK YÜZÜNE APOLLO UÇUŞLARI ARTIK NEDEN YAPILMIYOR? - TeknoVizyoner Popüler teknolojiyi eleştirel yorumlayan blog sitesi
AYIN KARANLIK YÜZÜNE APOLLO UÇUŞLARI ARTIK NEDEN YAPILMIYOR?

AYIN KARANLIK YÜZÜNE APOLLO UÇUŞLARI ARTIK NEDEN YAPILMIYOR?

Share This
Dünyamızın'ın tek uydusu olan Ay hakkında gerçekten ne kadar net bilgiye sahibiz ? 1969'da başlayıp 1972 yılına kadar süren Apollo projesi ne olduda birden rafa kaldırıldı ? 
Aslında ABD hükümeti Hollywood'u kullanarak yaptığı bir çok uzay temalı filmlerinde bu tarz kritik netlik kazanmayan konular hakkında cevapları veriyor her ne kadar film deyip bir çoğumuz geçsekte gelecekte olması beklenen bir çok değişim yapılan filmlerde önceden bilinç altını hazırlamak için empoze ediliyor . Bunun en iyi ilgili örnekleri Apollo 18 ve Transformes Ayın karanlık yüzü filminlerinde verilen mesajlar mutlaka izlemenizi tavsiye ederim .
APOLLO PROJESİ NASIL BAŞLADI ?

Apollo projesi hakkında daha sonra detaylı bir yazı yazmayı planlıyorum şuan konu ayın karanlık yüzü olduğu için konuyla ilgili olduğundan biraz bahsetme gereği duydum . 1970'li yıllara dönersek Apollo projesi sonunda NASA 3 sene içerisinde Ay hakkında bir çok bilinmeyenlerin aydınlatılmasını sağlamayı başardı fakat halka yansıyan kısmı oldukça az olduğunu düşünüyorum Apollo projesinin başlamasını tetikleyen aslında dünyanın 2 kutuplu olduğu dönemlerde S.S.C.B (sovyetler birliği) 1957 yılında Suputnik-I adlı uydusunu yörüngeye oturtup uzay çalışmalarına hız verirken tabiki ABD bundan geri kalırmıydı ? O dönemin ABD başkanı çalışmalara hız vererek Mercury programını devreyi soktu asıl Apollo projesinin netice kazanması ise J.F Kennedy döneminde bütçe dahada artıralarak programın aktif hale gelmesini hızlandırmış ve 1968 yılı NASA için büyük gelişmelerin yaşandığı yılların başı olmuş bir çok Apollo uçuşundan sonra Apollo 8 ayın yörüngesine oturup 20 saat içinde 10 tur atmasını sağlanmış ve aya insanlı iniş ise efsane Apollo 11 ile başlanmış 1972 yılında ise teknolojinin çok daha gelişmiş olmasına rağmen halka net bilgi verilmeyen sebeplerden dolayı proje iptal edildi sebebi ise kesin sonuç olmamasına rağmen ihtimalleri göz önüne alarak aşağıdaki yazımda belirttim ..


AYIN KARANLIK YÜZÜNÜN GİZEMLİ SIRRI NE ? 

Ay'ın karanlık yüzünde tam olarak ne olduğu başta NASA veya diğer kurumlar tarafından hiç bir şekilde net olarak açıklanmadı fakat 1969 ve 1972 yılları arasında teknolojinin günümüze oranla çok daha geride olduğunu düşünürsek 40 yıldan fazladır hiç bir şekilde başta NASA olmak üzere ayın karanlık yüzüne insanlı herhangi bir program yapmamasının büyük bir nedeni olsa gerek 2030 yılına kadar Elon Musk Mars'a insanlı uçuşların başlamasını konuşurken neden Apollo 17'nin devamı gelmediği sorulan sorular arasında . Çok daha yakınımızda olan aya herhangi insanlı uçuş yapılmasının sebebi bir takım dünya dışı zeki varlıkların ayın karanlık yüzünü çeşitli çalışmalar için üs olarak kullanıldığı yönünde iddalar var 1969 ve 1972 yılları arasında yapılan uçuşlarda ele geçilen verileri NASA tüm dosyalarını halka açmadı günümde ise çeşitli robotlar keşif için gönderilmeye devam ediyor son zamanlarda Çin'in göndereceği bir robot ay yüzeyi hakkında çeşitli analizler yapacağı bildirildi bakalım yakın gelecekte bizleri neler bekliyor olucak uzay hakkında aşağıda bıraktığım linklerden daha fazla bilgiye erişebilirsiniz araştırmalarımı genişletip daha detaylı çalışmalar yapıcam takipte kalıp yorum yapmayı unutmayın  .

Dünya dışı zeki yaşam hakkındaki içeriğime buradan ulaşabilirsiniz

Alıkonma vakalarındaki artış hakkındaki içeriğime buradan  ulaşabilirsiniz 

Kaynakça : Resimler ( NASA )

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Pages